Dlaczego Enerete?

TWOJA FIRMA.
TWOJA ENERGIA.
NASZA ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Uzyskaj wycenę

Wpisz swoje dane poniżej i sprawdźmy ile może zaoszczędzić Twoja firma.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana
Błąd! Prosimy spróbować później.

Generuj energię elektryczną z własnej elektrowni fotowoltaicznej Stań się mniej zależny od dostawców energii i zyskaj szybki zwrot z inwesycji.

Fotowoltaika dla firmy

Chcesz produkować własną energię elektryczną lub po prostu płacić mniej za prąd? Pomyśl o inwestycji w instalacje fotowoltaiczną i zmniejsz koszty związane z prowadzeniem firmy. Energia elektryczna jest jednym z głównych kosztów praktycznie w każdym biznesie. Mimo dużego kosztu początkowego inwestycji zwraca się ona w okresie paru lat. Pomożemy Ci na każdym etapie inwestycji – od zaplanowania, dobrania rozwiązania przez uzyskanie finansowania jeśli zajdzie taka potrzeba, po montaż i uruchomienie. Oferujemy indywidualny dobór rozwiązania na podstawie bezpłatnego audytu fotowoltaicznego i analizy zapotrzebowania na energię elektryczną. Instalacje najwyższej klasy montujemy zarówno na powierzchniach dachowych, na gruncie albo jako carport. Dzięki współpracy z bankiem możesz liczyć na finansowanie instalacji w postaci leasingu. Udzielamy również wsparcia w zakresie licznych programów dofinansowania. Sprawdź rozwiązania, jakie przygotowaliśmy dla Twojej firmy !

Wiemy, że instalacja elektrowni fotowoltaicznej może być skomplikowana. Jesteśmy tutaj aby korzystanie z energii słonecznej stało się możliwe dla każdego.


Jaka instalacja będzie idealna dla Twojej firmy ?

Na dachu ?

Instalacja fotowoltaiczna montowana na dachu

jest najbardziej powszechnym wyborem przez inwestorów. Umieszczenie elektrowni na dachu nie ingeruje w przestrzeń firmy i nie zajmuje dodatkowej powierzchni przy budynku.

Na gruncie

Instalacja fotowoltaiczna montowana na gruncie

jest idealnym rozwiązaniem kiedy dach jest za mały lub nie spełnia oczekiwań pod względem technicznym. Dodatkowym plusem montażu elektrowni na konstrukcji gruntowej jest to, że można ją ustawić w idealnym kierunku pod idealnym kątem co znacznie poprawia sprawność instalacji.

CARPORT

Instalacja fotowoltaiczna jako carport

jest rozwiązaniem dla osób, które nade wszystko cenią sobie funkcjonalność. CARPORT – wiata fotowoltaiczna oprócz samej elektrowni pełni funkcje zadaszenia na samochody.

Interesuje Cię oferta fotowoltaiki ?

Finansowanie

Card Image

Leasing na fotowoltaikę

Potrzebujesz finansowania lub chcesz aby instalacja spłacała się "sama"? Ułatwiamy zakup fotowoltaiki opcją leasingu dla firm. Skontaktuj się z nami i uzyskaj więcej informacji.

Kontakt

Dofinansowania

Dotacje na fotowoltaikę

Sprawdzimy dla Ciebie aktualne dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne, pomożemy w wypełnieniu niezbędnych dokumentów oraz w uzyskaniu dotacji dla Twojej firmy na nową instalację fotowoltaiczną od Enerete.

...

Jak działa instalacja fotowoltaiczna ?

Bez wątpienia najważniejszą częścią instalacji PV są panele. To dzięki nim światło pochodzące ze słońca jest przerabiane na energię elektryczną. Konkretnie światło słoneczne padając na płytkę krzemową wybija elektrony ze swej pozycji wprawiając je w ruch, który generuje prąd stały (DC). Drugim z kolei niezbędnym elementem jest inwerter (falownik), który przerabia prąd stały (DC) pochodzący z paneli fotowoltaicznych na prąd zmienny (AC) – czyli taki co znajduje się w naszych budynkowych instalacjach elektrycznych. Pozwala to wykorzystać prąd pochodzących z paneli na własne potrzeby.

Na standardową instalacje składają się następujące elementy:
- Panele fotowoltaiczne,
- Inwerter,
- Zabezpieczenia elektryczne,
- Okablowanie,
- Wyłącznik przeciwpożarowy,
- Elementy uziemiające,
- Konstrukcja montażowa.


Dodatkowe rozwiązania OZE.

Magazyn energii

Optymalizacja zużycia prądu i bezpieczeństwo energetyczne.

Magazyny energii są dobrym rozwiązaniem dla firm, które chcą zapewnić sobie podrzymanie podstawowych obwodów elektrycznych takich jak oświetlenie, komputery w razie przerwy w dostawie prądu.

Elektromobilność

Ładowarka samochodów elektrycznych

Prędzej czy póżniej pojazdy elektryczne zastąpią samochody spalinowe. Dzięki ładowarce EV będziesz gotowy na tę zmianę. Ładowarka samochodowa w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną tworzy idealne rozwiązanie dla osób posiadających samochód elektryczny lub chcących udostępnić takie rozwiązanie swoim klientom.