Fotowoltaika

Chcesz produkować własną energię elektryczną lub po prostu płacić mniej za prąd? Pomyśl o instalacji fotowoltaicznej. Pomożemy Ci na każdym etapie inwestycji – od zaplanowania, dobrania rozwiązania przez uzyskanie finansowania jeśli zajdzie taka potrzeba, po montaż i uruchomienie. Oferujemy indywidualny dobór rozwiązania na podstawie bezpłatnego audytu fotowoltaicznego i analizy zapotrzebowania na energię elektryczną. Instalacje najwyższej klasy montujemy zarówno na powierzchniach dachowych, na gruncie albo jako carport. Dzięki współpracy z bankiem możesz liczyć na kredyt na preferencyjnych warunkach, ze stałą ratą. Udzielamy również wsparcia w zakresie licznych programów dofinansowania mikroinstalacji. Sprawdź rozwiązania, jakie przygotowaliśmy dla Ciebie !

Wiemy, że instalacja elektrowni fotowoltaicznej może być skomplikowana. Jesteśmy tutaj aby korzystanie z energii słonecznej stało się możliwe dla każdego.


Jaka instalacja będzie idealna dla Ciebie ?

Na dachu ?

Instalacja fotowoltaiczna montowana na dachu

jest najbardziej powszechnym wyborem przez inwestorów. Umieszczenie elektrowni na dachu nie ingeruje w przestrzeń mieszkalną i nie zajmuje dodatkowej powierzchni przy budynku. Jednak należy pamiętać o tym, że decydując się na montaż paneli na dachu jesteśmy w pełni uzależnieni od konstrukcji i kierunku nachylenia powierzchni dachowej.

Na gruncie

Instalacja fotowoltaiczna montowana na gruncie

jest idealnym rozwiązaniem kiedy dach nie spełnia oczekiwań pod względem technicznym i/lub posiadamy niezagospodarowane miejsce koło naszego domu. Dodatkowym plusem montażu elektrowni na konstrukcji gruntowej jest to, że można ją ustawić w idealnym kierunku pod idealnym kątem co znacznie poprawia sprawność instalacji.

CARPORT

Instalacja fotowoltaiczna jako carport

jest rozwiązaniem dla osób, które nade wszystko cenią sobie funkcjonalność. CARPORT – wiata fotowoltaiczna oprócz samej elektrowni pełni funkcje zadaszenia na samochód lub po prostu wiaty.

Interesuje Cię oferta fotowoltaiki ?

Finansowanie

Card Image

Kredyt na fotowoltaikę

Ułatwiamy zakup fotowoltaiki opcjami kredytowania na preferencyjnych warunkach. Bez konieczności wpłaty własnej, ze stałą ratą i oprocentowaniem. Skontaktuj się z nami i uzyskaj więcej informacji.

Kontakt

Dofinansowania

Dotacje na fotowoltaikę

Sprawdzimy dla Ciebie aktualne dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne, wypełnimy niezbędnę dokumenty i pomozemy w uzyskaniu dotacji do Twojej nowej instalacji fotowoltaicznej od Enerete.

...

Jak działa instalacja fotowoltaiczna ?

Bez wątpienia najważniejszą częścią instalacji PV są panele. To dzięki nim światło pochodzące ze słońca jest przerabiane na energię elektryczną. Konkretnie światło słoneczne padając na płytkę krzemową wybija elektrony ze swej pozycji wprawiając je w ruch, który generuje prąd stały (DC). Drugim z kolei niezbędnym elementem jest inwerter (falownik), który przerabia prąd stały (DC) pochodzący z paneli fotowoltaicznych na prąd zmienny (AC) – czyli taki co znajduje się w naszych budynkowych instalacjach elektrycznych. Pozwala to wykorzystać prąd pochodzących z paneli na własne potrzeby.

Na standardową instalacje składają się następujące elementy:
- Panele fotowoltaiczne,
- Inwerter,
- Zabezpieczenia elektryczne,
- Okablowanie,
- Wyłącznik przeciwpożarowy,
- Elementy uziemiające,
- Konstrukcja montażowa.


Dodatkowe rozwiązania OZE.

Magazyn energii

Optymalizacja zużycia prądu i bezpieczeństwo energetyczne.

Przydomowe magazyny energii są dobrym rozwiązaniem dla osób, które zużywają większość energii po zachodzie słońca. Baterie doskonale sprawdzą się także w miejscach, które są narażone przerwy w zasilaniu. Pozwala to na niezależność energetyczną i maksymalne wykorzystanie prądu z paneli słonecznych.

Elektromobilność

Ładowarka samochodów elektrycznych

Prędzej czy póżniej pojazdy elektryczne zastąpią samochody spalinowe. Dzięki ładowarce EV będziesz gotowy na tę zmianę. Ładowarka samochodowa w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną tworzy idealne rozwiązanie dla osób posiadających samochód elektryczny i takich co zamierzają taki pojazd nabyć.

Formularz kontaktowy

Wyślij nam informacje kontaktowe a my skontaktujemy się z Tobą w celu przedstawienia oferty.

Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana
Błąd! Prosimy spróbować później.